infoaudit-iso.eu
+420 603 282 134
Poradenství a certifikace ISO
Zajistíme vše potřebné pro získání certifikátů!

ISO 22000

Co je norma ISO 22000

Norma ISO 22000 - systém managementu bezpečnosti potravin. Autoři standardu ISO 22000 zvolili princip integrace s požadavky s ISO 9001. Struktura obou norem je velmi podobná a umožňuje firmě, která má již zavedený systém řízení kvality, jeho méně náročné rozšíření o řízení bezpečnosti potravin. Právě společné prvky jako je řízení dokumentace, systém kontrol a interních auditů, hodnocení výkonnosti procesů, návrh a vývoj a řada jiných usnadňuje jeho implementaci.

Norma přebírá požadavky již dlouhodobě používaného předpisu HACCP (Codex Alimentarius). Jedná se o systém preventivních opatření (kritických kontrolních bodů) pro zajištění zdravotní nezávadnosti potravin a pokrmů během všech postupů od výroby po prodej konečnému spotřebiteli, tj. při výrobě, zpracování, skladování, manipulaci, přepravě a maloobchodní distribuci. Zaměření je spíše na prevenci biologických, chemických a fyzikálních rizik než na kontrolu samotných hotových výrobků.

Komu je norma ISO 22000 určena

Systém managementu bezpečnosti potravin dle požadavků normy ISO 22000 je určen všem typům potravinářských organizací jakékoliv velikosti či zaměření.

  Copyright © 2023 audit-iso.eu

Tvorba www stránek Winternet s.r.o.